HİZMETLERİMİZ

Lazer Uygulamaları

Dişhekimliği cerrahisinde, yumuşak dokuda her bakımdan etkili kesi işlemi için lazer en uygun seçimdir. İyileşme sonrası fonksiyonun problem olabileceği dil kökü, ağız tabanı, dudak köşesi gibi bölgelerde büyük avantaj sağlamaktadır. Epitelizasyon 2-3 haftada tamamlanmakta, operasyon sırasında dikkati çeken bir kanama olmamakta, ağrı ve ödem minimal düzeyde kalmaktadır. Prekanseröz lezyonların eksizyonu, hemanjiyom, lenfanjiyom, papillom, fibrom gibi benign tümöral kitlelerin uzaklaştırılması, preprotetik cerrahide protez fibroplazilerinin uzaklaştırılması, vestibül sulkus derinleştirilmesi, frenektomi, estetik amaçlı pigmentasyonların yok edilmesinde çok başarılı şekilde kullanılabilmektedir.


Dişhekimliğinde diş beyazlatmada da başarılı bir şekilde kullanılan lazerler ağrı, şiş, uyuşukluk gibi hastanın şikayet ettiği bölgelerde dokunun iyileşmesini hızlandırmak amaçlı da kullanılmaktadır.


Dişhekimliğinde Lazer Kullanımı ile Genel Bilgi


Lazer in çeşiti kullanılan kristalin cinsine göre isim alarak değişmektedir. lazer cihazında kullanılan bu kristaller lazere sadece ismini vermekle kalmayıp lazerin dalga boyunuda belirlemektedirler. 


Dişhekimliğinde ağırlıklı olarak kullanılan lazerler Sırası ile Nd YAG lazer , diode lazer. Erbium lazer, CO2 lazer ve KTP lazer olarak sıralanabilirkullanım alanları lazerin dalga boyuna göre değişmektedir.


25

25 Yıllık Tecrübe

1250

İmplant Tedavisi

5.000

Ortodonti Tedavisi

100.000

Diş Tedavisi